Schedule Youth Basketball Touraments Schedules Boys Basketball

🔥JULY 6-7 SHOOTOUT - REGISTER BY MIDNIGHT JULY 1🔥

Filters

Search by date:
Location:
Teams:
My teams
Team name:
20 May - 21 May
Radius: 0 miles
Date arrow_drop_down Team name arrow_drop_down Division arrow_drop_down Game times Venue arrow_drop_down
May 20 1Dream 7/8th 7/8th Boys Blue
11:40 AM CT , 1:30 PM CT
May 21 1Dream 7/8th 8th Boys Yellow
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 1 Dream 9/10th 9/10th Boys Blue
5:05 PM CT , 6:50 PM CT
May 21 1 Dream 9/10th 10th Boys Teal
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 815 Ballers 7th 7th Boys
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 931 Basketball 11/12th HS Boys Red
11:40 AM CT , 1:30 PM CT
May 21 931 Basketball 11/12th HS Boys Red
7:40 PM CT
May 21 ABC Young Lions - Humphrey 6th 5/6th Boys
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 20 ALL IN 3SSB 7th 7/8th Girls Grey
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 ALL IN Almeroth 7th 7th Boys Orange
11:40 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 ALL IN Black 9th 8th-9B Girls
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 21 ALL IN Davis Black 8th 7/8th Boys
11:40 AM CT , 1:30 PM CT
May 21 ALL IN Davis Blue 8th 7A-8th Boys
9:00 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 ALL IN Frericks 7th 6/7th Girls
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 ALL IN Frericks 8th 8th-9B Girls
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 ALL IN Gino 10th 10th Boys
4:10 PM CT , 6:00 PM CT
May 20 ALL IN Gino 9th 9th Boys
1:30 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 ALL IN Golde 5th 5th/6th Girls
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 ALL IN Golde 6/7th 6/7th Girls
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 ALL IN Golde 8th 8th Girls
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 21 ALL IN Golde 8th 8th Girls
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 ALL IN Jackson 10th 10th Boys Blue
9:55 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 ALL IN Jackson 7/8th 7A-8th Boys Blue
12:35 PM CT , 2:25 PM CT
May 20 ALL IN Jackson Black 7th 7th Boys Red
1:30 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 ALL IN Jackson Blue 7th 6A-7th Boys
1:30 PM CT , 2:25 PM CT
May 20 ALL IN McClellan 6th 5/6th Boys Grey
4:10 PM CT , 6:00 PM CT
May 20 ALL IN Oliver 5th 5th Girls Blue
10:50 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 ALL IN Staniec 10th 9th Girls
5:05 PM CT , 6:00 PM CT
May 21 ALL IN Staniec 7th 7/8th Girls
10:50 AM CT , 11:40 AM CT
May 21 ALL IN Staniec 8th 8th Girls
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 20 ALL IN Staniec 8th 8th Girls
3:15 PM CT , 4:10 PM CT
May 21 AMO Athletics 4/5th 4/5th Boys
1:30 PM CT , 2:25 PM CT
May 20 Arlington Dawgs 7th 7th Boys Red
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 Arlington Dawgs 8th 8/9th Boys
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 21 Aurora East Tomcats 7/8th 8th Boys Yellow
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 21 Ball and Chain 11th 8A-9th and HS Boys
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 Ball and Chain 7th 7th Boys Teal
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 BIG3 10U Davis 4th 4th Boys
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 20 BIG3 10U Parks 4th 4th Boys Blue
3:15 PM CT , 4:10 PM CT
May 20 BIG3 11U AM 5th 5th Girls
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 20 BIG3 11U Brown 5th 4/5th Boys White
5:05 PM CT , 6:50 PM CT
May 21 BIG3 12U Diellza 6th 6th Girls
9:55 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 BIG3 13U Coach K 7th 7th Boys
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 BIG3 13U Jenna 7th 6A-7th Girls & 7/8th Girls
8:05 AM CT , 9:00 AM CT
May 20 BIG3 13U Peters 7th 7th Boys Blue
2:25 PM CT , 4:10 PM CT , Bracket
May 20 BIG3 14U Davis 8th 7/8th Boys Yellow
6:00 PM CT , 6:50 PM CT
May 21 BIG3 14U Davis 8th 8th Boys Blue
2:25 PM CT , 4:10 PM CT
May 20 BIG3 14U Green 8th 7/8th Boys White
9:55 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 BIG3 14U Johnson 8th 8th Boys Blue
12:35 PM CT , 2:25 PM CT
May 21 BIG3 14U Liz 8th 8th Girls White
4:10 PM CT , 5:05 PM CT
May 20 BIG3 14U Peters 8th 7/8th Boys White
8:05 AM CT , 9:00 AM CT
May 21 BIG3 15U Daniel 9th 9th Boys Yellow
6:00 PM CT , 7:40 PM CT
May 20 BIG3 15U Grey Pam 9th 9th Girls
4:10 PM CT , 6:00 PM CT
May 21 BIG3 15U Pam Red 9th 8/9th Girls
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 BIG3 2025 Murphy 10th 10th Boys
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 21 BIG3 2026 Carr 9th 8A-9th and HS Boys
3:15 PM CT , 5:05 PM CT
May 21 BIG3 Dixon 13U 7th 6A-7th Boys
5:05 PM CT , 6:00 PM CT
May 20 BIG3 Parks 9U Grey 3rd 3/4th Boys Orange
9:00 AM CT , 9:55 AM CT
May 21 BIG3 Parks 9U Red 3rd 2/3rd Boys
12:35 PM CT , 2:25 PM CT
May 20 Big Shots 11/12th HS Boys White
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 Big Shots Black 11/12th Hs Boys Blue
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 BLUEprint Hoops EVOLVE 4/5th 5th Boys Yellow
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 21 Blue Storm 8/9th 8/9th Girls
11:40 AM CT , 1:30 PM CT
May 20 Bolingbrook Panthers 3/4th 3/4th Girls White
9:55 AM CT , 10:50 AM CT
May 21 Bowen Spring 2023 12th/18U HS Boys Red
9:00 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 Bowen Spring 2023 12th/18U HS Boys Red
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 21 BTH 9th 9th Boys Yellow
6:50 PM CT , 7:40 PM CT
May 20 Cal Park Jaguars 5/6th 5/6th Boys Yellow
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 Calumet Park Jaguars 7/8th 7/8th Boys Blue
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 20 CBA-North U9 3rd 3rd Boys White
4:10 PM CT , 5:05 PM CT
May 20 CBA South U11 Blue 5th 4/5th Boys
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 20 CBA South U16 Black 10th HS Girls White
11:40 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 CBA South U9/ Girls 3rd 3rd Girls
1:30 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 CBC Wolfpack Ellis 7th 6A-7th Boys
10:50 AM CT , 11:40 AM CT
May 21 CBC Wolfpack- Ellis/Jackson 5/6th 5/6th Boys
12:35 PM CT , 2:25 PM CT
May 21 CBC Wolfpack - seymore/hawk 6/7th 6/7th Girls
11:40 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 Chapman Basketball Academy-Black 3rd 3rd Boys Blue
11:40 AM CT , 12:35 PM CT
May 21 Chapman Basketball-Cirillo 11th HS Boys Red
10:50 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 Chapman Basketball-Cirillo 11th HS Boys Green
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 21 Chicago Grinders 8th 8/9th Boys
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 Chicago Hoops-15U 8/9th 8/9th Boys Blue
5:05 PM CT , 6:00 PM CT , Bracket
May 20 Chicago Hoops 8th Grade Morris 8th 8th Boys
6:00 PM CT , 6:50 PM CT
May 20 Chicago Hoops Dutch 7th 7th Boys Red
3:15 PM CT , 5:05 PM CT
May 21 Chicago Hoops Dutch 7th 7/8th Boys
6:50 PM CT , 7:40 PM CT
May 20 Chicago Hoops-Falvey 10th 10th Boys Blue
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 Chicago Hoops-Falvey 10th 10th Boys
10:50 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 Chicago Lady Demons 11/12th HS Girls White
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 20 Chicago Lady Demons 9/10th HS Girls White
9:55 AM CT , 11:40 AM CT
May 20 Chicago League Pass 6/7th 7th Girls Red
2:25 PM CT , 3:15 PM CT
May 21 Chicago League Pass 6/7th 7th Girls Red
9:00 AM CT , 10:50 AM CT
May 20 Chi Hoops Juan 15U 9th 9th Boys Red
12:35 PM CT , 1:30 PM CT
May 21 Chi Hoops Juan 15U 9th 8A-9th and HS Boys
2:25 PM CT , 4:10 PM CT
May 21 Chi Rise Up 10th 10th Boys Teal
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 Chi-Town Koalas 9th 9th Boys
5:05 PM CT , 6:50 PM CT
May 21 Closed Gyms North 13U 7th 7A-8th Girls
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 21 Closed Gyms North - Porth 9th HS Girls White
11:40 AM CT , 12:35 PM CT
May 20 Closed Gyms - Berger 9th 9th Boys
12:35 PM CT , 2:25 PM CT
May 20 Cream City Cuhs 11th HS Boys Blue
5:05 PM CT , 6:00 PM CT
May 20 Dblp Basketball LLC 2/3rd 2nd Boys
8:05 AM CT , 9:55 AM CT
May 20 Dblp Basketball LLC 3/4th 3/4th Boys Yellow
10:50 AM CT , 11:40 AM CT

See no events? Please check filter settings to see more events on this page.